Informacje prasowe


28.06.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium buduje bank hipoteczny

W dniu dzisiejszym Bank Millennium złożył w Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego o nazwie "Millennium Bank Hipoteczny" z siedzibą w Warszawie. Ma to być kolejny podmiot w grupie kapitałowej banku, którego jedynym akcjonariuszem będzie Bank Millennium.

- Zgodnie z założeniami trzyletniej strategii banku na lata 2018 – 2020, kredyty hipoteczne są nadal istotnym elementem naszego biznesu. Bank hipoteczny, który właśnie tworzymy to inwestycja w przyszłość i sygnał dla rynku, że zrównoważony rozwój akcji kredytowej jest dla nas niezwykle ważny. Bank hipoteczny zapewniający średnio i długoterminowe finansowanie to paliwo dla dalszego rozwoju rynku finansowania nieruchomości i zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Polaków – powiedział João Brás Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

O podjęciu prac nad utworzeniem banku hipotecznego, bank informował już w raporcie bieżącym 30 października 2017 r. oraz w Sprawozdaniu Zarządu z działalności Banku Millennium i Grupy Kapitałowej za 2017 r. opublikowanym 26 lutego 2018 r. Siedzibą banku hipotecznego o nazwie Millennium Bank Hipoteczny będzie Warszawa, kapitał zakładowy wyniesie 40.000.000 zł i będzie się składać z 40.000.000 imiennych akcji zwykłych o wartości nominalnej 1 zł objętych przez bank. Kapitał zakładowy nowego banku zostanie pokryty gotówką. Akcje zostaną objęte po cenie emisyjnej 3 zł za jedną akcję. Sprawa utworzenia Millennium Banku Hipotecznego została pozytywnie zaopiniowana przez Radę Nadzorczą banku.