Informacje prasowe


26.04.2018

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Bank Millennium ambasadorem kina 360°

Po raz drugi w historii festiwalu Millennium Docs Against Gravity odbędą się projekcje filmów dokumentalnych w technologii wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality - VR). To będzie niezwykła podroż 360° w odległe miejsca świata, a także w kosmos i głębię oceanu. Widzowie będą mogli doświadczyć tych niesamowitych przeżyć w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. Sponsorem pokazów jest Bank Millennium.

– Bank Millennium jest jednym z najbardziej innowacyjnych banków w Polsce. Nowe technologie to filar naszej działalności. Dlatego cieszymy się, że sekcja filmów w technice VR rozwija się i staje się integralną częścią festiwalu. Bank Millennium, jak kino VR, podchodzi do wyzwań zmieniającej się rzeczywistości 360° i dlatego chętnie inwestujemy w innowacje na potrzeby sztuki i kultury – mówi Iwona Jarzębska, dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium.

W ubiegłym roku w ramach 14. Millennium Docs Against Gravity po raz pierwszy na taką skalę na festiwalu filmowym w Polsce odbyły się projekcje filmów dokumentalnych w technologii VR. W tym roku festiwal ma dla widzów dodatkową atrakcję – uruchomiony zostaje nowy konkurs VRSAWA, w którym o nagrodę powalczy 13 specjalnie wybranych filmów zrealizowanych w technologii virtual reality. Widzowie będą mogli doświadczyć tych pokazów w trzech miastach:

Warszawa 19-20 maja, Sala Gagarina w PKiN, wejście od Kinoteki
Lublin 19-20 maja, Centrum Spotkania Kultur
Wrocław 12-13 maja, Dolnośląskie Centrum Filmowe

Na projekcje jest wstęp wolny. Więcej o filmach VR na: www.docsag.pl/kino VR.

BANK MILLENNIUM AMBASADOREM NOWYCH TECHNOLOGII W SZTUCE FILMOWEJ

Bank Millennium jest kulturalnie zaangażowany od blisko 30 lat. Równolegle do działalności biznesowej wspiera działalność kulturalną o zasięgu ogólnopolskim, ale i lokalnym. Promuje sztukę malarską, filmową i muzyczną. Tę komercyjną i niszową. Popularną i elitarną. Bank jest związany z festiwalem i sponsorem Nagrody Głównej Banku Millennium od 2006 roku. W 2016 roku objął patronat tytularny nad wydarzeniem. Dla Banku ważna jest konwencja festiwalu, która porusza niełatwe tematy o problemach współczesnego świata, jak ekologia, ekonomia, czy prawa człowieka, a także otwartość i chęć poszukiwania nowego, innego spojrzenia na rzeczywistość. W 2016 roku festiwal wyszedł poza tradycyjną sztukę filmową i otworzył się na nowe technologie wprowadzając do programu seanse filmowe w technice VR (wirtualna rzeczywistość), która pozwala na zupełnie nową jakość obcowania z obrazem i dźwiękiem oraz prezentowanymi treściami. Bank Millennium wierzy, że ten mariaż sztuki filmowej z nowymi technologiami wpłynie na zwiększenie zainteresowania festiwalem i innowacyjnymi formami przekazu.

15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 11-20 maja w Warszawie i Wrocławiu, 16-25 maja w Gdyni, 19-26 maja w Bydgoszczy oraz 14-21 maja w Lublinie. Od 18 do 20 maja w ponad 20 miastach w całej Polsce (m.in. w Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Krakowie, Szczecinie, Elblągu, Ełku i Katowicach) będzie można zobaczyć wyselekcjonowane filmy festiwalowe w ramach cyklu Weekend z Millennium Docs Against Gravity Film Festival.