Informacje prasowe


12.05.2005

Bank Millennium – działalność transgraniczna

Bank Millennium zgłosił w Komisji Nadzoru Bankowego zamiar rozpoczęcia działalności transgranicznej we Francji. Bank zamierza przeprowadzić pilotażowy program współpracy pomiędzy Bankiem Millennium i Banque BCP we Francji. Celem współpracy jest pozyskanie nowych Klientów dla obu banków, a w szczególności oszacowanie potencjału polskiej społeczności na rynku francuskim w zakresie zainteresowania usługami Banku Millennium.

Francuski Banque BCP jest własnością i wchodzi w skład grupy bankowej Banco Comercial Portugues – strategicznego partnera Banku Millennium. Banque BCP ma doskonale rozwiniętą sieć placówek i platformę do obsługi klientów indywidualnych, od lat specjalizuje się w  szczególności w obsłudze portugalskiej społeczności we Francji. 
 
Bank Millennium korzystając z doświadczeń BCP na rynku francuskim startuje z programem mającym na celu sprawdzenie stopnia zainteresowania Polaków mieszkających we Francji usługami i produktami Banku Millennium.
 
Bank, na tym etapie, nie zamierza ponosić żadnych dodatkowych inwestycji w zakresie rozwoju działalności transgranicznej we Francji.
 
_____________________
Działalność transgraniczna polega na świadczeniu usług bankowych na terytorium danego kraju bez posiadania w nim placówek.