Informacje prasowe


28.05.2012

3D-Secure – nowy wymiar bezpieczeństwa w internecie

W czerwcu Bank Millennium udostępni Klientom nową usługę 3D-Secure - najnowszy standard bezpieczeństwa transakcji dokonywanych kartami płatniczymi w internecie.

Klienci obawiają się czasem zakupów online z wykorzystaniem karty płatniczej ze względów bezpieczeństwa. Wprowadzenie usługi 3D-Secure  sprawi, że łatwiej będzie im pokonać tę barierę - mówi Ricardo Campos, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej.

Transakcje 3D-Secure (Three Domain Secure) realizowane są z wykorzystaniem dodatkowego zabezpieczenia - autoryzacji jednorazowymi H@słamiSMS. Podczas płatności kartą debetowa lub kredytową w sklepie internetowym, bank każdorazowo wysyła na telefon komórkowy klienta jednorazowe, bezpieczne H@słoSMS. Klient wprowadza hasło na specjalnie przygotowanej i zabezpieczonej stronie, podobnie jak robi to podczas zlecania przelewów w bankowości internetowej. Wprowadzone dane finansowe przekazywane są do bezpiecznego serwera uwierzytelniającego, gdzie użyta karta jest weryfikowana. Na tym etapie możliwe jest natychmiastowe sprawdzenie czy karta nie została skradziona, zagubiona lub zablokowana z jakiejkolwiek innej przyczyny. 

By móc dokonywać płatności internetowych w 3D-Secure niezbędna jest aktywacja usługi H@sełSMS, która  nie powoduje jakichkolwiek zmian w parametrach i ustawieniach posiadanych kart. Dotychczasowe usługi, limity itp. nadal obowiązują. W początkowym okresie funkcjonowania 3D-Secure można wykonać trzy transakcje bez potwierdzania ich H@słemSMS. Umożliwi to klientom dokładne zapoznanie się z nowymi funkcjonalnościami, aktywowanie usługi i uaktualnienie numeru telefonu. Po wykorzystaniu limitu trzech transakcji, płatności internetowe kartą bez autoryzacji H@słemSMS ze względów bezpieczeństwa nie będą realizowane.

3D-Secure jest usługą całkowicie bezpłatną, dostępną zarówno dla Klientów indywidualnych jak i biznesowych.