Informacje prasowe


28.01.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
1 miejsce zespołu ekonomistów w rankingu Refinitiv

W rankingu Refinitiv (poprzednio Reuters) zespół ekonomistów Banku Millennium w składzie Grzegorz Maliszewski, Andrzej Kamiński i Mateusz Sutowicz zajął pierwsze miejsce w podsumowaniu prognoz makroekonomicznych za 2021 rok. Gratulujemy!

W ostatnich pięciu latach ekonomiści Banku Millennium aż czterokrotnie byli w pierwszej trójce najlepszych prognostów zestawienia Refinitiv, w latach 2019 i 2021 zajmując pierwsze miejsce. To kolejny ranking, obok opublikowanego wcześniej zestawienia Gazety Giełdy Parkiet, wskazujący na wysoką i stabilną jakość analiz ekonomistów.

Nasz zespół był najdokładniejszy w prognozowaniu PKB i stopy referencyjnej, ponieważ zaczął wierzyć w podwyżki stóp procentowych w 2021 roku znacznie wcześniej niż większość analityków. Grzegorz Maliszewski, Andrzej Kamiński i Mateusz Sutowicz od lat trafnie analizują to, co dzieje się w gospodarce i według Refinitiv jako zespół dołączyli do zaszczytnego grona „prognostów złotego standardu”. Gratulujemy!

- W tym roku czekają nas nowe, jeszcze ciekawsze wyzwania, skupiające się na ocenie perspektyw polityki pieniężnej w warunkach wysokiej inflacji i oczekiwanego spowolnienia wzrostu gospodarczego. Rok 2022 może być niezwykle interesującym okresem do analizy, podobnie jak poprzednie dwa lata – skomentował Grzegorz Maliszewski, Główny Ekonomista Banku Millennium.

Nagrody Refinitiv StarMine Awards za dane ekonomiczne i kursy walut są przyznawane firmom i prognostom, którzy dostarczyli najdokładniejsze prognozy wskaźników ekonomicznych i kursów walutowych w sondażach Reuters w ciągu roku kalendarzowego. Nagrody ogłaszane są w lutym następnego roku.