Informacje prasowe


22.03.2004

"Perły Millennium" w TVP 1

Bank Millennium i Telewizja Polska zainaugurowały dzisiaj wspólny cykl programów pod nazwą "Perły Millennium". Uroczystą prapremierą widowiska telewizyjnego "Hamlet" w reżyserii Łukasza Barczyka w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie Bank Millennium S.A. i Telewizja Polska S.A. zainaugurowały wspólny program "Perły Millennium".

Na program złożą się cztery wydarzenia artystyczne z kręgu kultury wysokiej wyprodukowane i wypromowane wspólnie przez Bank i TVP w roku 2004.
 
Dla Banku Millennium udział w tym programie jest  kontynuacją jego wieloletniego zaangażowania we wspieranie polskich artystów i zjawisk artystycznych najwyższej jakości, realizowanego w ramach społecznej misji Banku.
Związek Banku z telewizją publiczną wydaje się naturalny - Bank poszukiwał partnera, którego misja związana jest z prezentacją wydarzeń artystycznych wysokiej klasy i który jest przygotowany merytorycznie i organizacyjnie, by takie wydarzenia animować, wyprodukować i wypromować w ramach realizacji własnego programu działania.
Partnerzy wspólnie poszukują dobrych projektów artystycznych (oryginalnych, premierowych programów artystycznych na wysokim poziomie ze wszystkich dziedzin sztuki, które mogą być zaprezentowane na antenie TVP), oceniają je i decydują o włączeniu do cyklu. Telewizja zapewnia możliwości produkcyjne, Bank współfinansowanie projektów, obaj partnerzy biorą na siebie wspólnie ciężar promocji programu.
 
Pierwszą realizacją cyklu "Perły Millennium" jest "Hamlet" w reżyserii Łukasza Barczyka, w nowej, oryginalnej inscenizacji (akcja umieszczona jest w Kopalni Soli w Wieliczce), ze świetnymi zdjęciami i kreacjami największych polskich aktorów.
 
"W założeniu raz na kwartał powinniśmy zaprezentować nowy program i nadal jesteśmy otwarci na ciekawe propozycje. "Perły Millennium" mają pobudzić aktywność środowiska twórców i producentów poszukujących możliwości realizacji swoich pomysłów artystycznych w oparciu o nowy model mecenatu stworzony przez Bank Millennium i Telewizję Polską." - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Bogusław Kott, Prezes Zarządu Banku Millennium.