Informacje prasowe


01.09.2022

Udostępnij

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
Wzorowe bankowanie. Cyfrowe kieszonkowe na nowy rok szkolny.

Na wyprawkę szkolną Polacy przeznaczyć chcą w tym roku przeważnie między 300 a 600 złotych1. Z przeprowadzonego przez Bank Millennium badania wynika, że większość tej kwoty pochłoną wydatki na podręczniki szkolne.

Wydatki na wyprawkę szkolną stanowić będą nawet 12% procent średniego miesięcznego wynagrodzenia2. 33% ankietowanych przeznaczy na zakup podręczników szkolnych i akcesoriów powyżej 600 złotych, natomiast mniej niż 300 złotych wydać zamierza zaledwie 18% ankietowanych. Z przeprowadzonego na zlecenie Banku Millennium badania wynika, że największym obciążeniem dla rodziców są koszty podręczników szkolnych. Na dalszych pozycjach znalazły się przybory szkolne (zeszyty, piórnik, długopisy itd.), obuwie, odzież oraz różnego rodzaju plecaki lub torby. Najmniej środków chcemy przeznaczyć na akcesoria, których dzieci potrzebować będą w trakcie zajęć dodatkowych. Wydatki na wyprawkę szkolną można zredukować. Przeciętnie rodzic jest w stanie odzyskać od 1,3% do 15% sumy, jeśli zrobi zakupy przez Internet z wykorzystaniem tzw. zwrotów za zakupy. Aby otrzymać zwrot, kupując zeszyty, ubrania lub przybory szkolne, wystarczy wejść do aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej Banku Millennium, w kolejnym kroku wybrać sklep z listy i przejść na jego stronę internetową.

Dla wielu rodziców wrzesień jest dobrym czasem, aby wprowadzić dziecko w świat finansów. - Najczęściej konto zakładamy dziecku, które kończy 13 rok życia. Badania Banku Millennium3 pokazują, że nie warto z tym zwlekać. Już siedmiolatki mogą uczyć się np. oszczędzania przez odkładanie pieniędzy na Koncie Oszczędnościowym Profit. Jego aktualne oprocentowanie wynosi aż 7%. Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny to aspekt dla rodziców. – mówi Magdalena Jaskóła, kierująca Wydziałem Rachunków Bieżących w Banku Millennium.

W ramach bezpłatnie prowadzonego rachunku w Banku Millennium dziecko może robić darmowe przelewy krajowe oraz na numer telefonu i wypłacać pieniądze z bankomatów. Pociechy w wieku 7-12 lat mogą korzystać z karty bez żadnych opłat. Starsze, które ukończyły 13 rok życia, muszą spełnić prosty warunek: jedna płatność w miesiącu np. kartą. Większość kont junior otwieranych jest od razu z kartą płatniczą. Rzadziej korzystają z niej młodzi użytkownicy w wieku 7-12 lat (tylko 4 razy w miesiącu), starsi sięgają już po nią częściej, nawet 15 razy w miesiącu. Dzieci chętnie korzystają z aplikacji mobilnej, która potrafi dopasować się do wieku użytkownika. Wersja dla najmłodszych ma kolorowe tapety, uproszczony język i specjalne funkcje np. bardzo praktyczną prośbę o wypłatę kieszonkowego. Aplikacja rośnie razem z dzieckiem i po ukończeniu przez nie 13 roku życia automatycznie zmieni się na wersję z większą liczbą usług – dodane zostaną np. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej, do kina oraz zasilenie telefonu komórkowego dowolnego operatora. We wszystkich wersjach aplikacji mobilnej istnieje możliwość zakupu kodów doładowujących do gier i oprogramowania.

- Rodzic może w prosty sposób kontrolować wydatki dziecka i zarządzać limitami płatności. Konto junior można uruchomić tradycyjnie podczas wizyty w oddziale Banku Millennium. Osoby, które są już naszymi klientami, mogą to zrobić bez wychodzenia z domu przez Millenet lub aplikację mobilną. Ci, którzy do 30 września zdecydują się założyć konto dla dziecka w aplikacji mobilnej lub Millenecie, mogą zyskać nawet 100 zł. Taki bonus na pewno przyda się na szkolne wydatki. Aby go otrzymać, wystarczy spełnić kilka prostych warunków promocji – mówi Tomasz Brzostowski, kierujący Wydziałem Sprzedaży w Kanałach Elektronicznych.

Aby zdobyć kartę podarunkową o wartości 100 zł, wystarczy do końca października przelać na konto dziecka minimum 150 zł i – jeśli dziecko ma skończone 7 lat – wyrazić zgody marketingowe, aktywować aplikację mobilną i wykonać jedną płatność kartą do konta, BLIKIEM lub zbliżeniowo telefonem.

Więcej informacji na stronie: https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-360-juniorlink otwiera się w nowym oknie oraz https://www.bankmillennium.pl/bankowosc-elektroniczna/cashback-konto-millennium-360 link otwiera się w nowym oknie

1 Badanie przeprowadzone na zlecenie Banku Millennium na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie liczącej N=1058 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 26 - 29 sierpnia 2022. Metoda: CAWI.
2 Wyliczenia własne wg danych GUS dotyczących średniego miesięcznego wynagrodzenia za II kwartał 2022 r.
3 Badanie przeprowadził instytut GfK dla Fundacji Banku Millennium w maju 2020 r. na 1000-osobowej ogólnopolskiej próbie rodziców dzieci w wieku 3–7 lat, metodą CAWI.