Informacje prasowe

Aktualności filtr

Współpraca Banku Millennium z Vital Voices Chapter Poland

13.08.2020
1 czerwca Bank Millennium został Partnerem Wspierającym Vital Voices Poland w ramach trzeciej edycji projektu „Jestem Liderką”. To wyjątkowy program, który powstał z myślą o aktywizacji i rozwoju młodych kobiet w wieku 16-19 lat na początku ich drogi zawodowej. Celem projektu jest wspieranie talentów i promowanie kobiecego stylu przywództwa.

Biznes a pandemia – nowe wyzwania dla firm - Marta Postek, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej w Banku Millennium

07.08.2020

Pandemia przyniosła firmom wiele wyzwań. Jednym z największych jest presja redukcji kosztów, konieczna przy zmniejszonej przez COVID aktywności sprzedaży. Myśląc o redukcji kosztów w obszarze finansów warto skupić swoją uwagę na działaniach, które w krótkim czasie, przy możliwie najmniejszym nakładzie, przyniosą wymierne oszczędności procesowe (tzw. quick wins). Digitalizacja, automatyzacja i robotyzacja - wydaje się, że właśnie taka kolejność rozumienia zmiany jest poprawna. Nie sposób automatyzować procesów, które nie są przeniesione do świata danych wirtualnych, a tym bardziej ich robotyzować.


Bon turystyczny dostępny za pośrednictwem bankowości internetowej Banku Millennium

04.08.2020

Klienci Banku Millennium, którzy są uprawnieni do otrzymania Bonu turystycznego, mogą go odebrać np. za pośrednictwem bankowości internetowej w Banku Millennium.


Fundacja Banku Millennium rozpoczyna cykl poradników dla rodziców o edukacji finansowej przedszkolaków

29.07.2020

Jak uczyć dzieci finansów w domowym zaciszu? Jak ciekawie zachęcić przedszkolaki do poznawania zasad przedsiębiorczości? Czy warto dawać dzieciom kieszonkowe? Podpowiedzi udziela Fundacja Banku Millennium, która przygotowała zestaw artykułów poradnikowych o tym, jak uczyć dzieci finansów. Udostępnione w internecie teksty mogą stanowić istotną pomoc dla rodziców i opiekunów zaangażowanych w domową edukację, nie tylko podczas pandemii.


Milion transakcji goodie cashback w pierwszej połowie 2020 r.

28.07.2020

W pierwszej połowie br. użytkownicy programu goodie cashback, pozwalającego na otrzymywanie zwrotu części pieniędzy wydanych w kilkuset sklepach internetowych, dokonali ponad miliona transakcji. Na ich konta wróciło blisko 3,5 mln złotych cashbacku.


Bank Millennium wspiera rozwój międzykulturowy studentów

27.07.2020

Kolejna absolwentka portugalistycznych studiów licencjackich w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW otrzymała stypendium naukowe Banku Millennium i Instytutu Camõesa. Najlepszą studentką studiów rozpoczętych w roku akademickim 2016/17 została Katarzyna Maź, kontynuująca naukę na studiach magisterskich. Ufundowane przez Bank Millennium stypendium w wysokości 1500 euro, pozwoli jej wyjechać do Portugalii, by jeszcze lepiej poznać jej kulturę i język.


Bank Millennium po raz piętnasty mecenasem Millennium Docs Against Gravity

23.07.2020
17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity, którego hasłem przewodnim jest „z czułości do świata” Olgi Tokarczuk, odbędzie się po raz pierwszy w formie hybrydowej. Bank Millennium mecenas tytularny festiwalu wraz z jego organizatorem Against Gravity wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom wszystkich odbiorców kultury oferując im dostęp do 1,000 filmów dokumentalnych z całego świata w salach kinowych oraz w przestrzeni wirtualnej. Podobnie jak w ubiegłym roku w programie festiwalu znajdą się filmy z audiodeskrypcją. Przed nami ponad dwa miesiące festiwalowych emocji, których będziemy mogli doświadczyć w dowolnym miejscu w Polsce.

Nowa normalność w Banku Millennium - znoszenie ograniczeń związanych z COVID-19, ożywienie biznesu, rekordowa sprzedaż kredytów hipotecznych

23.07.2020

Wyniki i działalność Grupy Banku Millennium po 2 kwartale 2020 roku

W 1 połowie 2020 roku grupa Banku Millennium zarobiła 72 mln zł netto (54 mln zł w 2 kw.) czyli o 79% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Po skorygowaniu o zdarzenia nadzwyczajne zysk wyniósłby 394 mln zł netto (204 mln zł w 2 kw.). Czerwiec przyniósł znaczące ożywienie wolumenów biznesowych, zwłaszcza w segmencie detalicznym. W 2 kwartale odnotowano rekordową sprzedaż kredytów hipotecznych (1,5 mld zł, +10% r/r) i 10% roczny wzrost depozytów. Liczba aktywnych klientów detalicznych przekroczyła 2,62 mln (+45,6 tys. w 1 połowie roku), a klientów mikrobiznesowych 100 tys.


Bezzwrotna dotacja w kredycie na innowacje technologiczne z ułatwieniami dla przedsiębiorców

22.07.2020

Trwa kolejny nabór wniosków o dofinansowanie unijne do kredytu na innowacje technologiczne. W tej edycji wprowadzono ułatwienia dla przedsiębiorców. Anulowano m.in. ograniczenie maksymalnej wysokości bezzwrotnej premii technologicznej, łatwiej jest również spełnić wymóg innowacyjności projektu. Obecny konkurs został podzielony na siedem rund, ostatnia trwa aż do 30 grudnia 2020 r. Projekt jest realizowany przez BGK, z udziałem m.in. Banku Millennium.


Edukacja finansowa to dobre zabezpieczenie na czas kryzysu – wyniki badania opinii

16.07.2020

Edukacja finansowa rozpoczęta już w wieku przedszkolnym ułatwia przechodzenie przez napotykane później sytuacje kryzysowe – twierdzi większość rodziców uczestniczących w badaniu przeprowadzonym przez GfK na zlecenie Fundacji Banku Millennium. Pełny raport z badania zostanie opublikowany przez Fundację Banku Millennium we wrześniu br.