Informacje prasowe

Aktualności filtr

Kolejny Złoty Listek CSR przyznany Bankowi Millennium

03.06.2022
Wieloletnie działania Banku Millennium na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz uczynienie z nich integralnej części strategii biznesowej Grupy zostały po raz kolejny docenione Listkiem CSR tygodnika Polityka. Nagrodę Złotego Listka CSR Magdalenie Trzynadlowskiej, Dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju Banku Millennium wręczył Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika Polityka.

Już ponad 200 tys. klientów Banku Millennium korzysta z płatności zbliżeniowych BLIK

03.06.2022
Bank Millennium jako pierwszy na rynku rozpoczął udostępnianie płatności zbliżeniowych BLIK w lipcu ubiegłego roku. W ciągu kilku miesięcy nowe rozwiązanie stopniowo zdobywało popularność klientów i obecnie bank może się pochwalić już prawie 216 tys. użytkowników tej formy płatności. Zrealizowali oni już prawie 4,3 mln transakcji o wartości ponad 166 mln zł.

Bank Millennium doceniony za wieloletnie wsparcie dla polskiego środowiska jazzowego

01.06.2022
Decyzją włodarzy miasta Iława Bank Millennium otrzymał tytuł Mecenasa Kultury za wsparcie lokalnej kultury, a w szczególności Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, jednego z najważniejszych wydarzeń na jazzowej mapie Polski.

Dobrze skalkulowany Dzień Dziecka z Bankiem Millennium

31.05.2022
Dzień Dziecka to nie tylko kolejna okazja do obdarowywania najmłodszych. Dla wielu rodziców może stać się także doskonałym pretekstem do wprowadzenia swoich pociech w świat finansów. Dwie trzecie opiekunów przedszkolaków ocenia bowiem, że naukę o tych kwestiach najlepiej zaczynać w jak najmłodszym wieku. Wychodząc naprzeciw takim oczekiwaniom Bank Millennium oferuje swoim klientom możliwość założenia konta już od pierwszego dnia życia dziecka i potem sukcesywnego dopasowywania możliwości rachunku do zmieniających się potrzeb najmłodszych klientów. Konto 360° Junior to część nowej oferty Millennium 360°, łączącej bezpłatne konto z dostępem do zestawu spersonalizowanych usług w super-aplikacji mobilnej.

ESG w strategiach zarządzania firmami w XXI wieku

26.05.2022
Środowisko, społeczna odpowiedzialność biznesu i najwyższe standardy ładu korporacyjnego są kluczowymi elementami funkcjonowania nowoczesnych firm. Obszar ten zawsze miał znaczenie, ale obecnie uchodzi za jeden z filarów strategii biznesowych przedsiębiorstw. W kolejnych latach jego rola jako czynnika determinującego kierunki rozwoju firm, będzie rosła - mówi Magdalena Trzynadlowska, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju w Banku Millennium podczas dyskusji na Uniwersytecie Warszawskim.

Wniosek o 500+ dla obywateli Ukrainy w Banku Millennium

26.05.2022
Bank Millennium udostępnił możliwość ubiegania się o świadczenie 500+ dla obywateli Ukrainy. Wniosek dostępny jest w bankowości elektronicznej w języku polskim oraz ukraińskim. To kolejne usprawnienie w ramach szeregu inicjatyw społecznych i pomocy uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Rośnie liczba klientów otwierających konto z wykorzystaniem otwartej bankowości

25.05.2022
Już ponad połowa nowych klientów Banku Millennium, otwierając konto online, potwierdza swoją tożsamość przez logowanie do bankowości internetowej innego banku. Bank nadal rozszerza usługi otwartej bankowości, dodając do nich kolejne banki. Teraz w ramach usług: otwieranie konta przez klientów indywidualnych z potwierdzeniem tożsamości przez logowanie do innego banku, otwieranie konta firmowego dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych oraz kredyt ratalny w sklepach partnerów z logowaniem do konta w banku udostępnia dwa nowe - Credit Agricole i Getin Bank.

Sąd oddalił powództwo grupy kredytobiorców frankowych

25.05.2022
Wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo grupy kredytobiorców przeciwko Bankowi Millennium S.A. o ustalenie odpowiedzialności Banku z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia w związku z umowami o kredyt hipoteczny indeksowany do franka szwajcarskiego. W pozwie grupowym członkowie grupy nie dochodzili zapłaty konkretnych kwot. Liczba umów kredytowych objęta tym postępowaniem wynosi ponad 3,2 tys. Powództwo zostało wytoczone w 2014 roku przez grupę kredytobiorców reprezentowaną przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Olsztynie. Zdaniem członków grupy, umowy o kredyt hipoteczny indeksowany do franka szwajcarskiego zawierały tzw. klauzule abuzywne. Członkowie grupy domagali się w związku z tym uznania, że zawarte przez nich umowy należy traktować tak, jak gdyby kredyt był udzielony w złotych, bez indeksacji do franka szwajcarskiego, ale jednoczenie był oprocentowany według stopy procentowej LIBOR, jak dla kredytów indeksowanych.

Nagrody Banku Millennium na 19. MDAG – Grand Prix i wsparcie dla kina ukraińskiego

25.05.2022
Podczas 19 edycji największego w Polsce festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity Grand Prix - nagrodę Banku Millennium przyznano polskiemu filmowi „Lombard” w reżyserii Łukasza Kowalskiego. Podczas gali nagród wręczono też specjalną nagrodę Banku Millennium dla reżysera najlepszego filmu ukraińskiego. Otrzymał ją Oleksiy Radynski za film „Nieskończoność według Floriana”.

Profil Zaufany dla obywateli Ukrainy dostępny w Banku Millennium

24.05.2022
Bank Millennium udostępnia możliwość założenia Profilu Zaufanego obywatelom Ukrainy posiadającym PESEL, posługującym się wybranymi dokumentami tożsamości. Profil Zaufany klient zakłada online, w serwisie internetowym Millenet.