Informacje prasowe


17.06.2016

Forum Polska-Portugalia-Angola-Brazylia-Mozambik

17 czerwca br. odbyło się Forum biznesowe na temat krajów portugalskojęzycznych. Organizatorem wydarzenia była Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza, przy wsparciu Ambasad Portugalii, Angoli i Brazylii w Warszawie, Ambasady Mozambiku w Berlinie. Jednym ze sponsorów wydarzenia jest Bank Millennium. Forum jest objęte Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju RP.

Mam nadzieję, że polscy przedsiębiorcy skorzystają z wymiany doświadczeń podczas dzisiejszego forum. W wielu dziedzinach nasze gospodarki są na tej samej ścieżce rozwoju i chcielibyśmy rozwijać się w możliwie najszybszym tempie. Jednym z elementów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Morawieckiego jest ekspansja zagraniczna. Chcemy wspierać polskie firmy na rynkach afrykańskich, brazylijskim i portugalskim – powiedziała Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju otwierając konferencję.

Wyszliśmy z inicjatywą organizacji Forum, by pokazać polskim przedsiębiorcom rosnący potencjał krajów języka portugalskiego. Wydarzenie, ze względu na swoją skalę, ma duże znaczenie gospodarcze i jest cennym źródłem informacji i kontaktów dla wszystkich uczestników konferencji. Ważnym elementem agendy są prezentacje doświadczeń polskich firm, które odniosły sukces eksportując lub inwestując na tych rynkach – komentuje Joao Bras Jorge, Prezes Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej i Prezes Zarządu Banku Millennium. Naszą intencją jest, aby Forum Polska-Portugalia-Angola-Brazylia-Mozambik stało się wydarzeniem cyklicznym.

Forum Polska-Portugalia-Angola-Brazylia-Mozambik odbyło się 17 czerwca 2016 w Ministerstwie Rozwoju RP w Warszawie. Wydarzenie organizowane przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą (PPCC), przy wsparciu Ambasady Portugalii, Brazylii i Angoli w Warszawie oraz Ambasady Mozambiku w Berlinie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju RP oraz Krajowej Izby Gospodarczej i Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Forum Polska-Portugalia-Angola-Brazylia-Mozambik jest skierowane do polskich przedsiębiorstw zainteresowanych inwestycjami bądź wymianą handlową z wymienionymi rynkami portugalskojęzycznymi.

Głównym celem wydarzenia jest prezentacja wspomnianych rynków, możliwości współpracy biznesowej w tych krajach oraz przedstawienie przykładów polskich przedsiębiorstw, które odniosły sukces w Portugalii, Angoli, Brazylii bądź Mozambiku.

- Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza wspiera relacje biznesowe nie tylko między przedsiębiorstwami z Polski i Portugalii – mówi Wojciech Baczyński, Sekretarz Generalny Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej. W 2013 PPCC zainaugurowała własną sieć międzynarodowych Przedstawicieli Regionalnych w Europie Środkowej, Ameryce Południowej oraz Afryce. Jej celem jest ułatwienie naszym firmom członkowskim działalności i pozyskiwania kontaktów na rynkach zagranicznych. Wierzymy, iż rynki te będą w przyszłości nabierały coraz większego znaczenia dla potencjalnych inwestorów – dodaje.

Podczas Forum została zaprezentowana publikacja PPCC: „Działalność gospodarcza w krajach portugalskojęzycznych. Portugalia – Angola – Brazylia- Mozambik” - kompendium w języku polskim, w którym można znaleźć podstawowe informacje na temat prowadzenia biznesu w wymienionych krajach. Publikacja została przygotowana przez kancelarię prawną RFF & Associados, a partnerem jej wydania jest Bank Millennium.

Dodatkowych informacji udziela:

Małgorzata Goreń, Operations Manager Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza

Email: gosia@ppcc.pl

Tel: 504 00 95 96

 

Iwona Jarzębska, Dyrektor Departamentu Public Relations Banku Millennium

Iwona.jarzebska@bankmillennium.pl

Tel: 22 598 10 22

 

Polsko–Portugalska Izba Gospodarcza (PPCC) została utworzona w 2008 roku w Warszawie z inicjatywy prywatnej. PPCC ma na celu promocję dwustronnych stosunków gospodarczych pomiędzy Polską i Portugalią i krajami portugalskojęzycznymi. Izba Gospodarcza oferuje pomoc dla przedsiębiorców w zakresie nawiązania kontaktów handlowych, wsparcie prawne, szukanie partnerów biznesowych, organizację misji handlowych, seminariów oraz konferencji. PPCC jest złożona z polskich firm z kapitałem portugalskim oraz innych polskich i międzynarodowych firm, utrzymujących relacje gospodarcze na rynkach portugalskojęzycznych. Od maja 2016 Prezesem PPCC jest João Brás Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.