Programy Fundacji

Edukacja finansowa, kultura, wolontariat

Programy Fundacji Sprawdź programy fundacji
Finansowy Elementarz

Elementarz Finansowy

Projekt stworzony z myślą o dzieciach

Finansowy Elementarz Dowiedz się więcej
O fundacji


 
 
 
 
 

O fundacji Dowiedz się więcej

O fundacji

Programy

Wydarzenia

Kontakt

Fundacja Banku Millennium

ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Formularz kontaktowy

O fundacji

Misja fundacji „Pomnażamy kapitał społeczny” odnosi się do wspierania projektów, które angażują do działania na rzecz społeczności lokalnych. Koncentrujemy się na trzech obszarach działań: edukacji finansowej, edukacji kulturalnej oraz promocji wolontariatu. W ramach głównego, autorskiego programu fundacji „Finansowy Elementarz” zrealizowaliśmy prawie 300 warsztatów dla 6000 tysięcy przedszkolaków. Angażując się w projekt BAKCYL przeprowadziliśmy ponad 200 lekcji dla gimnazjalistów z podstaw finansów. Byliśmy partnerem wydarzeń edukacji kulturalnej realizowanych dla ponad 8000 osób. W akcjach wolontariatu wspieranych przez fundację uczestniczyło ponad 200 wolontariuszy realizując programy dla kilku tysięcy beneficjentów.

 

Informacje podstawowe:

Nazwa: Fundacja Banku Millennium
Adres: ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
Numer KRS: 0000097600
Numer REGON: 010528035
Numer NIP: 526-021-49-18
Rachunek bankowy: 48 1160 2202 0000 0000 2983 0059

Zarząd i Rada Fundacji

Rada Fundacji

Prezes Rady Fundacji Joao Bras Jorge

Wiceprezes Rady Fundacji Fernando Bicho

Sekretarz Rady Fundacji Andrzej Gliński

Członkowie Rady Fundacji

Maria Jose Campos
Wojciech Haase
Wojciech Rybak


Zarząd Fundacji

Prezes Zarządu Iwona Jarzębska

Członkowie Zarządu

Beata Krupińska
Paulina Wołosz-Sitarek
 

Kontakt

Fundacja Banku Millennium

ul. Stanisława Żaryna 2A
02-593 Warszawa

Formularz kontaktowy

Edukacja Finansowa

Fundacja realizuje programy edukacji finansowej skierowane do przedszkolaków i uczniów gimnazjów.

Finansowy Elementarz

Rozpoczęty w 2016 roku autorski program edukacji finansowej przedszkolaków jest przygotowany i realizowany przez pracowników banku we współpracy z organizacją pozarządową. Jego celem jest wyjaśnienie najmłodszym poprzez zabawę podstawowych pojęć z zakresu finansów.

W pierwszej edycji projektu, podczas 236 warsztatów realizowanych w ramach programu, zostało przeszkolonych prawie 6 000 dzieci z 70 przedszkoli w całej Polsce. Na potrzeby programu przygotowano specjalne materiały edukacyjne – książki, w których głównym bohaterem prezentującym treść jest Pan Sebastian, książeczki do kolorowania i naklejki. Materiały pomogli tworzyć rodzice – pracownicy Banku Millennium. Książeczki są dostępne także w kącikach dla dzieci w oddziałach banku.

Więcej informacji

BAKCYL

BAKCYL to międzybankowy program edukacji finansowej gimnazjalistów. Wolontariusze BAKCYLA, na co dzień pracownicy banków, prowadzą dla uczniów gimnazjów lekcje z czterech tematów: „Twoje pieniądze”, „Pożyczaj z głową”, „Mądre inwestowanie”, „Finanse na cale życie”. Cykl czterech lekcji jest kompendium wiedzy na temat finansów dla młodego człowieka rozpoczynającego start w dorosłość.

Od początku trwania projektu, tj. od 2013 roku odbyło się już 1719 lekcji dla ponad 40,3 tys. uczestników. Bank Millennium uczestniczy w projekcie od 2014 roku i zaangażowało się w niego 38 wolontariuszy, którzy przeprowadzili 209 lekcji w szkołach z 9 województw w Polsce.

Kultura

Realizowane przez Fundację Banku Millennium programy edukacji kulturalnej propagują wiedzę o rodzajach sztuki i sposobach inwestowania w sztukę oraz promują dorobek młodych polskich artystów.

Warszawskie Targi Sztuki

Warszawskie Targi Sztuki – Fundacja była mecenasem części edukacyjnej targów– warsztatów artystycznych dla dzieci oraz eksperckich wykładów na tematy związane z rynkiem sztuki i inwestowaniem w sztukę. Warszawskie Targi Sztuki to ważne wydarzenie artystyczne, w którym corocznie uczestniczy kilka tysięcy osób.

 

Kompas Młodej Sztuki

Od kilku lat Fundacja Banku Millennium jest partnerem rankingu młodych polskich artystów - Kompas Młodej Sztuki. Podstawową rolą Kompasu oprócz edukacji jest działanie na rzecz budowy profesjonalnego rynku sztuki w Polsce. Kolekcjonerzy, artyści, właściciele galerii i domów aukcyjnych oraz inwestorzy traktują ranking jako źródło cennych informacji o pozycji młodych artystów. Fundacja była również fundatorem nagrody dla laureata rankingu.

Obu wydarzeniom towarzyszyły artykuły edukacyjne w ogólnopolskich mediach, co pozwoliło dotrzeć do większej liczby odbiorców.

Wolontariat

Fundacja prowadzi program Millantrop, w ramach którego, w drodze konkursu, przyznaje granty na realizację akcji społecznych przez pracowników banku. Do konkursu mogą być zgłaszane projekty dotyczące edukacji finansowej, rozwoju przedsiębiorczości, projektów międzypokoleniowych oraz projektów dla dzieci i młodzieży, wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ochrony środowiska. Największe szanse na wygraną mają te akcje, w które zaangażuje się wielu wolontariuszy, z których skorzysta największa liczba odbiorców i które będą miały długotrwały wpływ na życie społeczności lokalnej. Do tej pory w akcjach finansowanych z konkursu grantowego wzięło udział 154 wolontariuszy.