#MITing konferencje IT

Code’n’Quality - programowanie najwyższej jakości

Zwykle dopiero płacąc za błędy, uświadamiamy sobie ich cenę. Wejdź na wyższy poziom i zostań programistą z wyobraźnią. Uświadom sobie jak ważne jest myślenie o jakości na wczesnych etapach wytwarzania oprogramowania. Przemiana mentalna jest kluczowa, ale jej skuteczność zależy też od umiejętności stosowania odpowiednich technik oraz narzędzi. Podczas naszej konferencji nasi prelegenci podzielą się doświadczeniami ze swojej długoletniej pracy w roli programistów, architektów i analityków systemowych.

Będziemy przekonywać dlaczego testy na etapie kodowania są kluczowe w cyklu wytwórczym. Opowiemy o technikach, które pozwolą poprawić jakość Twoich aplikacji. Dowiesz się o narzędziach, które wspomogą testowanie, zwłaszcza w kontekście testów integracyjnych. Nie obędzie się bez garści rad oraz dobrych praktyk, które ułatwią pisanie kodu wysokiej jakości. Na koniec opowiemy o automatyzacji testów bezpieczeństwa- wszak spotykamy się w Banku.

Widzimy się w Centrali Banku Millennium SA (ul. Stanisława Żaryna 2a).
Wejście główne – recepcja konferencji po lewej stronie przy oknach.

Ważne: Rejestracja zaczyna się od godz. 10.30!
Wymagany dokument tożsamości!

Agenda:
10:30 – 11:00 – Rejestracja (wymagany dokument tożsamości)
11:00 – 11:05 – Powitanie
11:05 – 12:05 – Marcin Grzejszczak: Testy kontraktowe w przedsiębiorstwie
12:05 – 12:20 – przerwa kawowa
12:20 – 13:20 – Konrad Kokosa: Code quality inside out
13:20 – 14:20 – przerwa na lunch (food trucki na koszt organizatora)
14:20 – 15:20 – Marcin Grzesiak: A bit of automation in application security testing
15:20 – 15: 35 – przerwa kawowa
15:35 – 16:35 – Roman Głogowski: I hate bug fixings

Prelegenci

Marcin Grzejszczak

Opis prezentacji:
Testy kontraktowe w przedsiębiorstwie

Opis prezentacji:
W tej prezentacji zobaczysz, jak zmigrować starszą aplikację do pracy z kodami aplikacji zewnętrznych. Pokażemy różne sposoby zwiększania niezawodności testu, pisząc dodawanie testów kontraktowych interfejsu API. Zobaczysz różnicę między umowami z producentami a konsumentami.

 

Autor książek "Mockito Instant" i "Mockito Cookbook". Współpracuje z kilkoma projektami open source (w tym Rest-zapewnione, Drools, Moco, Mockito). Współautor rozwiązań Groovy @Builder, "micro-infra-spring", "AccuREST" open source. Autor wtyczki Uptodate Gradle, tematów Spocka - rozszerzenie współpracowników i projekty open-source-profiler-test-profiler. Współzałożyciel Warsaw Groovy User Group. Obecnie pracuje nad projektem Spring Cloud.

Roman Głogowski, Bank Millennium

Opis prezentacji:
Nienawidzę naprawiania błędów

Opis prezentacji:
Podczas prezentacji postaram się podzielić moimi przemyśleniami na temat technik, które pomogą Ci uniknąć naprawienia błędu lub uprościć go.

 

Architekt rozwiązań w Banku Millennium, programista i wielki fan .NET Core. Uwielbia wzorce projektowe i problemy związane z monitorowaniem aplikacji.

Konrad Kokosa

Opis prezentacji:
Code quality od podszewki

Opis prezentacji:
Czym jest dobra jakość kodu? Czy oznacza dobre pokrycie testami jednostkowymi? A może chodzi o czytelność i utrzymywalność? O zgodność z założoną architekturą? Czy może chodzi o kod który jest bezpieczny i wydajny? A jeśli wszystko powyższe, co jest mniej, a co bardziej ważne? W tej prezentacji pochylimy się nad tymi pytaniami próbując znaleźć uniwersalną odpowiedź. Zobaczymy przykłady kodu dobrego i kodu złego, oraz jak cienka jest granica między nimi.

 

Programujący od lat kilkunastu, od kilku lat rozwiązujący problemy wydajności, zagadki diagnostyczne i łamigłówki architektury w świecie .NET przyspieszając aplikacje webowe. Niezależny konsultant, blogger, prelegent i fan Twittera. Swoją pasją dzieli się również jako trener w Bottega IT Solutions w obszarze .NET, m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Założyciel grupy Warsaw Web Performance. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.

Marcin Grzesiak, Bank Millennium

Opis prezentacji:
Aby odnieść sukces, atakujący muszą znaleźć tylko jeden wektor ataku.

Opis prezentacji:
W tej prezentacji chciałbym podzielić się praktycznym podejściem, w jaki sposób wdrożyliśmy Cykl Bezpiecznego Rozwoju Oprogramowania w Banku Millennium, w oparciu o zautomatyzowane skany bezpieczeństwa naszych aplikacji.

 

Inżynier informatyk z zamiłowaniem do tworzenia oprogramowania. Został inżynierem bezpieczeństwa oprogramowania w Banku Millennium na początku 2017 roku. Codziennie zajmuje się kwestią Bezpiecznego Rozwoju Oprogramowania, szczególnie w zakresie wykrywania luk w zabezpieczeniach za pomocą statycznej analizy kodu.

Wszystkie materiały będą w języku angielskim. Prelekcje będą w języku polskim z dostępnym tłumaczem angielskim.

Dla wszystkich uczestników konferencji organizator przygotował ciekawe gadżety.