#MITing konferencje IT

Code’n’Quality - programowanie najwyższej jakości

Jak napisać dobrej jakości kod, dyskutowano szeroko podczas konferencji Code’n’Quality zorganizowanej przez pracowników obszaru IT w Banku Millennium.

Organizatorzy spotkania zadbali o to, aby nie tylko dowartościować ten często marginalizowany w środowisku temat, ale także o to, by jego uczestnicy mogli poznać techniki i narzędzia, pozwalające wzmocnić skuteczność tworzonych przez nich kodów.

Prelegentami konferencji byli, Roman Głogowski i Marcin Grzesiak, z Banku Millennium oraz Marcin Grzejszczak i Konrad Kokosa, znani w środowisku IT eksperci zewnętrzni.

Wejście na wyższy poziom, uruchomienie myślenia o jakości na wczesnych etapach wytwarzania oprogramowania - to główne cele spotkania, podczas którego prelegenci podzielili się doświadczeniami ze swojej długoletniej pracy w roli programistów, architektów i analityków systemowych.

Eksperci starali się wykazać, że jakość kodu w procesie wytwarzania oprogramowania ma olbrzymie znaczenie i wartość, która przekłada się na konkretne korzyści dla banku oraz klienta.

Jakość dostarczanych przez bank rozwiązań dla klientów jest dla nas bardzo ważna, dlatego dobrze skonstruowany kod to gwarancja wydajności i braku zakłóceń w działaniu naszych serwisów i aplikacji, do których klient ma zawsze dostęp – przekonywał Marcin Grzesiak, jeden z prelegentów.

Eksperci udzieli wiele cennych i konkretnych wskazówek oraz pokazali kilka dobrych praktyk w zakresie kodowania, które mają zastosowanie w środowisku bankowym. Uczestnicy konferencji zapoznali się między innymi ze skutecznymi narzędziami, które wspomagają kluczowy etap w procesie, jakim jest testowanie.

Podczas konferencji omówiono również narzędzia, które ułatwiają pisanie kodu w taki sposób, aby dana aplikacja czy serwis działały bez zakłóceń oraz były przyjazne i bezpieczne dla użytkownika, co starano się podkreślić w rozmowach o funkcjonalności i wydajności.

Konferencja Code’n’Quality w Banku Millennium, to spotkanie, dzięki któremu pracownicy obszaru IT mają szansę podnieść swoje kompetencje, zaktualizować wiedzę, wymienić się doświadczeniami oraz dyskutować po to, by dostarczać klientom coraz lepsze i spełniające ich oczekiwania rozwiązania, z których słynie Bank Millennium.