Bank Millennium wspiera rozwój polskich programistów na DevCamp

W weekend, 21 i 22 maja, na Stadionie Narodowym w Warszawie, w nowoczesnej siedzibie Buisness Link, odbył się DevCamp – spotkanie dla programistów chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie nowoczesnego developmentu.

Partnerem Głównym wydarzenia był Bank Millennium. Uczestnicy DevCampu mogli skorzystać z doświadczenia specjalistów IT banku, a także wziąć udział w przygotowanej przez nich sesji programistycznej. Dla autorów najciekawszych rozwiązań, będących rezultatem dwudniowych warsztatów pod kierunkiem mentorów z Banku Millennium, czekały atrakcyjne nagrody.

DevCamp podzielono na trzy strefy merytoryczne, w ramach których odbyły się wykłady, dyskusje mentoringowe oraz sesje hackathon. Strefa FINTECH, w którą merytorycznie zaangażowani byli eksperci Banku Millennium, pozwoliła lepiej poznać problematykę e-bankowości, mobile bankingu czy blokchaina. Strefa LANG przeznaczona była dla programistów zainteresowanych niszowymi językami, jak Elixir, R czy Rust. W strefie ALGO poruszano zagadnienia związane z big data, natural language processing, machine learning i przetwarzaniem sygnałów.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 70 programistów.