Wydarzenia

Wolontariusze z Banku Millennium w projekcie BAKCYL

21.01.2015

Wolontariusze z Banku Millennium uczestniczą we wspólnym projekcie polskiego sektora bankowego BAKCYL - Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. BAKCYL, oparty na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy, ma na celu przekazanie uczniom gimnazjum praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności korzystania z usług finansowych.

W ramach projektu opracowano cztery programy lekcji dedykowane gimnazjalistom: „Twoje pieniądze", „Pożyczaj z głową", „Mądre inwestowanie" oraz „Finanse na całe życie". Łącznie stanowią one kompendium wiedzy finansowej dla młodych ludzi, jaką powinni się kierować u progu dorosłości i świadomego decydowania o swoich finansach czy przyszłej kondycji ekonomicznej.

W roku 2014 w ramach BAKCYLA odbyło się łącznie 206 lekcji w 31 szkołach w województwie mazowieckim, łódzkim i lubelskim. W lekcjach przeprowadzonych przez wolontariuszy z Banku Millennium uczestniczyło 247 uczniów.

Cel projektu, którym było przekazanie wiedzy finansowej w sposób przystępny i atrakcyjny dla uczniów został zrealizowany z sukcesem.W lekcjach BAKCYLA łącznie wzięło udział blisko 4000 uczniów, z czego 93% zaliczyło test sprawdzający wiedzę z przeprowadzonych lekcji edukacji finansowej. Lekcje zostały bardzo dobrze ocenione - 88% uczniów zadeklarowało, że podobały im się zajęcia, w których uczestniczyli.

W tym roku program BAKCYL realizowany będzie z udziałem wolontariuszy z Banku Millennium w dwóch kolejnych województwach – śląskim i małopolskim.