Raporty bieżące

Sacrum Profanum

21.02.2023

Bank Millennium po raz kolejny doceniony za wspieranie kultury w czasach pandemii

Bank Millennium już po raz szósty został wyróżniony Dźwigaczem Kultury przez Krakowskie Biuro Festiwalowe za mecenat nad festiwalem Sacrum Profanum. To kolejne wyróżnienie w tym roku dla banku za wspieranie wydarzeń kulturalnych.

Dowiedz się więcej -
05.11.2020

Sacrum Profanum 2020

Wspierać kulturę w czasach pandemii? Iść z duchem czasu i inwestować w wydarzenia online? Tegoroczna współpraca Banku Millennium z Festiwalem Sacrum Profanum udowadnia, że to słuszny kierunek, w którym po prostu trzeba podążać. Festiwal odbędzie się po raz pierwszy w swojej historii online – na platformie PLAY KRAKÓW – wykraczając poza wydeptane ścieżki oraz wpisując się doskonale w innowacyjność, która stanowi drugie imię Banku Millennium.

Dowiedz się więcej -
17.09.2019

Sacrum Profanum 2019

27 września rozpoczyna się 17 edycja krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum. W ciągu ośmiu festiwalowych dni odbędzie się siedemnaście koncertów i liczne wydarzenia towarzyszące. Sponsorem wydarzenia już tradycyjnie jest Bank Millennium.

Dowiedz się więcej -
22.09.2018

Sacrum Profanum 2018

Dzisiaj rusza 16. Sacrum Profanum. Tegoroczna edycja tego krakowskiego festiwalu zogniskowana jest wokół czterech haseł: NPDLGŁŚĆ / WLNŚĆ / EMNCPCJ / FNTZMT. Dni 11-17 września będą świętem Niepodległej Muzyki. Sponsorem wydarzenia już tradycyjnie jest Bank Millennium.

Dowiedz się więcej -
22.09.2017

Sacrum Profanum 2017

26 września rusza kolejna edycja krakowskiego festiwalu Sacrum Profanum. W ciągu sześciu festiwalowych dni odbędzie się siedemnaście koncertów i liczne wydarzenia towarzyszące. Sponsorem wydarzenia już tradycyjnie został Bank Millennium.

Dowiedz się więcej -
27.09.2016

Sacrum Profanum 2016

Pierwszego października Kraków stanie się muzyczną stolicą Europy. Przez kolejnych osiem dni na scenie Festiwalu Sacrum Profanum odbędzie się dziewięc koncertów, w tym dwie opery. Mecenasem wydarzenia tradycyjnie został Bank Millennium.

Dowiedz się więcej -
13.09.2015

Sacrum Profanum 2015

Mix muzyki współczesnej i artystycznego popu przynosi zaskakujące efekty. Trzynasta edycja festiwalu, stylistycznie związana była z nurtem „modern classical” prezentującym ambitną, autorską twórczość kompozytorów wywodzących się że środowiska pop. – Cztery koncerty monograficzne - Bryce’a Dessnera, Richarda Reeda Perry’ego, Kate Moore i Johanna Jóhannssona, dwa twórcze przetworzenia muzyki Johna Cage’a w ujęciu So Percussion i Matmos oraz Fryderyka Chopina w interpretacji Olafura Arnoldsa i Alice Sary Ott plus dwa projekty specjalne – podsumowująca ostatnie trzy edycje festiwalu współpraca These New Puritans z klasykami i „Czarodziejska Góra” Pawła Mykietyna – przedstawił krótko program Filip Berkowicz, dyrektor festiwalu.

Dowiedz się więcej -
14.09.2014

Sacrum Profanum 2014

W dwunastej edycji Sacrum Profanum wystąpili: ojciec amerykańskiego minimalizmu – Philip Glass, awangardowa artystka – Laurie Anderson, gitarzysta Sonic Youth – Lee Ranaldo i Squarepusher.

Dowiedz się więcej -
15.09.2013

Sacrum Profanum 2013

Festiwal "Sacrum Profanum" jest oazą prawdziwej muzycznej wolności. W którą stronę podążała muzyka współczesna? W Krakowie już wiedzą – w dobrą stronę. I jest to opinia uzasadniona jeśli brać pod uwagę zainteresowanie artystów, słuchaczy i mediów jedenastej edycji festiwalu „Sacrum Profanum”. Czasem można odnieść wrażenie, że program kolejnych odsłon festiwalu jest czymś w rodzaju gry ze słuchaczami sprawdzającej jak mocno jeszcze uda się naciągnąć strunę, by nie pękła.

Dowiedz się więcej -
09.09.2012

Sacrum Profanum 2012

"Sacrum Profanum" to festiwal, który kreuje własny świat. Festiwal „Sacrum – Profanum”, powołany w 2002 roku jest jednym z najbardziej oryginalnych projektów muzycznych w Europie. Międzynarodowy i otwarty na różne nurty prezentuje muzykę XX wieku oraz najnowszą, łącząc czasem w sposób zaskakujący, różne nurty. Co roku jego bohaterami są kompozytorzy z różnych krajów, a wykonawcami prawdziwe światowe gwiazdy muzyki współczesnej i sceny alternatywnej.

Dowiedz się więcej -